Pro sportovce jedny z nej kukaček na zápěstí

6. listopadu 2017

Hodinky Suunto Ambit 3 sport black HR jsou jedny z mála, které by měly obstát u aktivních a pro-sportovců. Zda je tomu skutečně tak, to vám nepovím. Dám pouze pohled rekreačního běžce a amatérského sportovce.

Suunto Ambit 3 sport black HR
Zdroj: suuntocz.cz

Vyzkoušel jsem již několik chytrých i méně chytrých hodinek. Suunto Ambit3 patří mezi ty „hloupější“. Proč? Je to jednoduché. Hodinky pouze přebírají notifikace z centra notifikací. Ovšem bez jakéhokoliv upozornění od samotných hodinek. Abyste si tedy notifikace na hodinkách všimli, je potřeba mít v blízkosti telefon. Slyšet, nebo cítit notifikaci na něm a kontrolovat je na hodinkách. Tím veškeré chytré fukce i končí. Žádné interakce s notifikacemi nečekejte. Mezi jednotlivými notifikacemi je možné pouze listovat.

Suunto Ambit 3 sport black HR watch faces
Zdroj: suuntocz.cz

Že model Ambit3 HR cílí na opravdu aktivní a pro-sportovce považuji to, že k měření srdečního tepu je v balení hrudní pás. Jehož čip se sesynchronizuje s hodinkami. Byť tělo hodinek působí dost robustně, na ruce mi nijak mohutností, či váhově nepřekážely. Naopak mi byly na ruce pohodlné. Jsou výborně čitelné na slunci a umožňují invertovat svůj monochromatický displej.

Rozdíl v krocích je obří, v závěru dne až o 5k kroků víc u #Suunto #Ambit3 Za to #MiBand na denním světle téměř nečitelný displej. #TCROWD pic.twitter.com/nF3VgutN0q

— Petr Bělík (@bladezone) 10. září 2017

Suunto Ambit 3 sport black HR

Technické parametry

Displej: 128×88
Bluetooth: 4.0
Výdrž: 10 hodin při 1 sekundovém intervalu, 15 hodin při 5s intervalu, 100 hodin při 60s intervalu a 14 dní s funkcemi bez GPS
Hmotnost: 80g
Vodotěsnost: 50m
Podpora: Android 4.4+ a iPhone 4S+
Cena: 5 490 Kč (Alza.cz)

Suunto Ambit 3 sport black HR
Zdroj: suunto.com

Můj závěr

Výborný hardware, horší software, respektive obslužná aplikace. Potěší čeština a pásek, díky kterému hodinky padnou na každou ruku. Displej je výborně čitelný i na slunci a díky podsvícení si lze večer pomoci při hledání zámku dveří.

PLUS
• čeština
• čitelnost na slunci
• opasek pro každou ruku
• hrudní pás
• výdrž na baterii

MINUS
• obslužná aplikace
• slabší systém notifikací

produkt
PříslušenstvíWearables
Sdílet
Petr Bělík

Podobné z T-CROWD blogu