​​TomTom Touch – změřte si svalovou hmotu

31. srpna 2017
Tento fitness tracker mě zaujal hlavně proto, že umí měřit tělesnou skladbu (podíl tuku a svalové hmoty).
Také sleduje Vaší aktivitu jak uvádí výrobce 24/7, avšak né úplně v kuse neboď baterie potřebuje nabíjet po asi čtyřech dnech. Má integrovaný měřič srdečního tepu (jak si vedl v porovnání s profi zařízením uvidíte na konci článku v přiložených videí), upozorní Vás v případě příchozího hovoru, sms nebo jiné notifikace na Vašem smartphonu kde vše funguje perfektně a má také dotykový displej. Tady jsem spíš za klasické ovládání korunkou nebo tlačítky než jak řeší výrobce, ale sto lidí má sto chutí.
Musím říct, že TomTom buď neustále pracuje na zlepšování nebo naopak neví coby. Stáhl jsem si totiž aplikaci, proběhla instalace, moje nastavení a ihned po rozkliknutí jsem se dozvěděl, že si mám stáhnout aplikaci jinou. Stáhl jsem, rozklikl a proběhla prakticky úplně zbytečně migrace mých dat.
Celá aplikace je s jednoduchou grafikou, na mě stále možná až moc barevnou, ale když to srovnám s aplikací Aktivita od Applu, tak je to pořád nebe a dudy 🙂
Také má webovou aplikaci.
TomTom Touch měří během celého dne Vaše kroky a spálené kalorie. Na jejich počet se můžete kdykoliv podívat v aplikaci či samotném náramku pouhým gestem. Avšak s mokrou rukou gesto náramek nepochopí.
Velmi zajímavý je sportovní režim. Nejen, že TomTom Touch vše zaznamenává, ale můžete si sami vytvořit tréninky a různé aktivity a ty poté porovnávat mezi sebou nebo je sdílet na sociálních sítích a motivovat sebe a své přátele.
Náramek také automaticky měří spánek.
Z mého pohledu je hlavní tahák měření procenta tělesného tuku a svalové hmoty.
Co se týče přesnosti, tak není TomTom Touch vůbec daleko, vše ale závisí na mnoha faktorech a nedoporučuji srovnávat s kýmkoliv ve Vašem okolí, každé tělo má jinou skladbu a to můžete být stejně vysocí a mít stejnou váhu. Díky tomuto měření ale můžete vysledovat během různých aktivit co Vašemu tělu vyhovuje a více se přiblížit k jeho porozumění a tím také ke svému danému cíli, ať se snažíte zhubnout, zlepšit si kondici nebo se dostat do formy.
Pokud Vás zajímá jak jsem se dostal k závěru, že je celkem přesný, tak se můžete sami přesvědčit ve většině lékáren, kde Vám tuto tělesnou skladbu proměří za asi 10kč na profi zařízení.
A teď už se pojďme podívat na to jak Sporttracker od TomTom měří Vaše pulzy.

produkt
PříslušenstvíT-CrowdTrends and TechnologyWearables
Sdílet
Patrik Sláma

Podobné z T-CROWD blogu