Samsung Gear S3: Nástupce vydařených dvojek

23. března 2017

Před více než rokem jsem měl možnost otestovat nové kulaté chytré hodinky od Samsungu Gear S2. Letos na jaře se ke mně dostal i jejich nástupce, tedy Gear S3, který se na trhu objevil koncem minulého roku. Jak hodně se liší a vyplatí se připlatit si za nejnovější generaci?

Gear S3 se od předchozí verze liší především designem a velikostí. Co se týče designu, tak jeho změnu bych označil za změnu k lepšímu. Hodinky jsou nově stříbrné a více vroubkované po obvodu, stále jsou ale kulaté a nabízejí otočnou lunetu, která usnadňuje ovládání malého displeje. Co bych již ale za změnu k lepšímu neoznačil je změna velikosti, přesněji řečeno její zvětšení. Lidé s větší rukou budou pravděpodobně spokojeni, ale my ostatní a v neposlední řadě ženy již pravděpodobně tolik ne. Oproti Gear S2 jsou S3 již opravdu docela mohutné a rozhodně o jejich přítomnosti na zápěstí budete stále vědět.

pic

Prostředí OS Tizen; Zdroj: vlastní zpracování

V ostatních ohledech se už Gear S3 od S2 příliš neliší. Stále platí, že hodinky se snaží přijít se zhruba třemi hlavními okruhy funkcí. Prvním okruhem jsou notifikace, druhým aplikace a třetím fitness funkce. Potíž je, že ani jeden z těchto okruhů není ani v roce 2017 zcela dotažený. Notifikace si sice na hodinkách přečtete, ale pokud je potřeba jakákoli interakce, nastává problém a ve většině případů je pohodlnější odpovědět přes telefon. Co se týče aplikací, většinou si vystačíte s těmi nativními. Milovníky hudebního streamingu ale potěší nová aplikace přímo od Spotify. Nyní již tedy lze přímo prostřednictvím hodinek nejen přeskakovat skladby, ale také procházet alba a playlisty.

Aplikace Gear pro Android; Zdroj: vlastní zpracování

Vyplatí se tedy si připlatit za Gear S3? Pokud vás zaujal nový design a větší velikost, tak pravděpodobně ano. Potěší i ta skutečnost, že S3 mají zhruba o polovinu větší kapacitu baterie a RAM. Osobně bych ale spíše volil předchozí generaci, která nabízí po funkční stránce téměř totéž, je kompaktnější a v současné chvíli i o zhruba 4 tisíce levnější.

Zdroj coveru: Samsung.com

produkt
PříslušenstvíSmartphonesWearables
Sdílet
Ondřej Peroutka