LG G4 – kožený plasťák, který stojí za to

17. listopadu 2016

Na LG G4 v kožené verzi jeho zadního krytu jsem se opravdu těšil. LG nabídne proti konkurenci alespoň něco, čím se odliší a není to formou technologie, kterou výrobci do svých vlajkových lodí automaticky cpou. U G4 by mě zamrzela asi jen absence bezdrátového napájení, i když to ani u svého iPhonu nemám. Vlastně mi ani nechybí, byť jsem s ním už tu čest měl.

LG G4 screenshoty prostředí

Klávesnice LG sice nekámoší s českou doménou, ale za to si s G4 užijete 4G+ (Vodafone).

Screenshot LG G4

Funkce Cliptray

Velmi zajímavá funkce je Cliptray. Kopírujete-li text, případně uděláte screen, obojí se automaticky objeví právě zde. Jakmile chcete poté text či screen vkládat, stačí zvolit si tuto možnost a vybrat, co chcete vložit. Je to taková „neomezená schránka“. Šikovné, že?

Screenshot funkce Clip na LG G4

Vzhledy LG

Z LG SmartWorld stáhnete spousty nejen vzhledů, ale i další doplňky přizpůsobené pro nástavbu a Launcher od LG.

Screenshot vzhledů LG G4

Antutu benchamrk a výdrž

Výkon nechybí. 3GB RAM a Snapdragon 808 se postarají o hladký chod. Nestalo se mi, že by se některá z operací zasekla, spadla aplikace, nebo se rovnou restartoval Android.

Screenshot benchmarku a baterie LG G4

Z Twitteru

Kožený krasavec s netradičně umístěnými tlačítky, na která jsem si zvykl rychle a neměl tendenci přehmatávat na hrany. Brzy to pro mě bylo přirozené.

Ovládací prvky #LGG4 na zádech ze začátku nezvyk, zvlášť při položení na stůl, ale i to lze vyřešit. #TCROWD pic.twitter.com/TryNhU06qn

— Petr Bělík (@bladezone) November 21, 2015

Fotoaparát

Nabídne hned 3 režimy. Ten který budete používat asi nejčastěji – kdy na displeji není vůbec nic, než obraz a kamkoliv tapnete prstem, G4 rychle zaostří a vyfotí. Další je ten, který je běžný a známe ho z jiných zařízení. Pak je tu třetí, který poslouží k manuálnímu nastavení pro ty, kteří chtějí mít nad fotkou větší kontrolu.

Screenshot prostředí fotoaparátu LG G4 Fotografie pořízená s LG G4
Fotografie pořízená s LG G4 Fotografie pořízená s LG G4
Fotografie pořízená s LG G4 Fotografie pořízená s LG G4
Více fotografii pořízených G4 je použito v článku:
Telefon, který jsem vypral – EVOLVEO Strongphone Q8

G4 & Marshmallow

Během mého testování se G4ka dočkala aktualizace samotného Androiodu na verzi 6.0 Marshmallow. Více o novinkách. Musím říct, že stahování aktualizace byla jedna z těch negativních zkušeností. Tato zásadní aktualizace mi vyskočila po 10 dopoledne, kdy jsem jí začal na Wi-Fi okamžitě stahovat. Devět set megabajtů není nic, to máte staženo za pár. Rozhodně ne v případě LG, ale přisuzuji to vytíženosti serverů, asi jsem nebyl jediný, kdo chtěl Marshmallow mít mezi prvními. O půl 2 odpoledne jsem musel opustit Wi-Fi a tak se dál stahovalo (naštěstí) na LTE. Až v 5 večer se aktualizace dostahovala a bylo mi nabídnuto jí nainstalovat. Uff, byl to porod. Pokud mě sledujete na Twitteru, jistě o tom víte.

Hm, tak se těch x hodin stahování 900MB aktualizace vyplatilo. S #LGG4 vítám #Android6 #Marsmallow #TCROWD pic.twitter.com/vjfyBHDL9H

— Petr Bělík (@bladezone) 26. listopadu 2015

Technické parametry

Rozměry a váha: 149 x 76,1 x 9,8 mm, 155 g
Displej: TFP IPS 5,5″ 2 560 × 1 440 px
Procesor: CPU: Qualcomm Snapdragon 808 MSM8992 2+4×2 GHz, GPU: Adreno 418
Pamět: 3GB RAM, 36 GB (vnitřní paměť) + microSDXC
Fotoaparát: 16 Mpx a 8 Mpx selfie cam, LED dioda (duální), laserové ostření
Konektivita: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA, LTE (150|50 Mb/s), 802.11a/b/g/n/ac,
Bluetooth 4.1, IrDa, NFC
OS: Android 5.1 Lolipop (aktualizace na 6.0 Marshmallow)
Baterie: 3 000 mAh
Aktuální cena LG G4 H815 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Závěr

Díky prohnutí padne výborně do ruky, ale na mě je 5,5″ moc. Nepříliš dobře se jednou rukou ovládá bez přehmatu. Měl jsem nejednou pocit, že mi kvůli tomu vypadne z ruk. Kůže působí v rukou příjemně a je i praktická. Proti plastu se neodře. Časem naopak získává kůže punc a hlavně nepůsobí lacině, jako plastová verze.

LG G4

Za koženou variantu si však připlatíte i 1 000 Kč, ale já bych do toho určitě šel. Asi bych volil spíše hnědou variantu, která by mi více ladila k jiným doplňkům. Na mono reproduktor hraje poměrně dobře a hlasitě. Díky prohnutí a umístění reproduktoru se zvuk netlumí při položení na stůl. Nechybělo by mi zde bezdrátové napájení, ale naopak oceňuji infraport. Funkci pro ovládání spotřebičů použiji denně mnohem vícekrát, než nabíjení. Člověk asi nemá doma každý kus nábytku, který integruje QI standard, aby položil telefon kamkoliv a automaticky dobíjel.

PLUS
• design – kůže
• originalita
• laserové ostření*
• infračervený port
• Cliptray
• konektory na jedné hraně (dole – pro mě lepší než nahoře)
• poměr cena / výkon
• uživatelsky vyměnitelná baterie

MINUS
• výdrž by mohla být lepší
• položením zády na stůl se při používání houpe

produkt
Smartphones
Sdílet
Petr Bělík

Podobné z T-CROWD blogu